סיטרואן קונספט Ami One

סיטרואן קונספט Ami One- ז'נבה 2019

ניידות עירונית

מאז 1919, ההיסטוריה של סיטרואן שיקפה תמיד את התקופה, עם כלי רכב לא קונפורמיסטיים ומהפכניים שהפכו לאיקונים. בתערוכת ז’נבה 2019, סיטרואן תחשוף את גישתה לניידות אורבנית, שבכוונתה להפוך לזמינה לכולם.

סיטרואן קונספט Ami One הוא הפרשנות של סיטרואן לחופש בעיר: #LibertyElectriCityMobility! הוא משלב את כל היתרונות של רכב 100% חשמלי עם עיצוב נועז וצבעוני ונוחות שימוש מוחלטת, ומציע נוחות ופרקטיות ברמה הגבוהה ביותר. הנהיגה ב-Ami One אינה דורשת רשיון, ולכן הוא מתאים במיוחד לשירותי שיתוף רכב או השכרה.

וכך, כמו הדה-שבו בתקופתו, קונספט Ami One מציע חופש תנועה לכולם, ובעל פוטנציאל להפוך לאיקון אורבני פופולארי.

®יחיד במינו

Unique1-CL.18.051.004_308X176

ה-Ami One, כלי תחבורה יחודי שתוכנן לשימוש עירוני, מפגין עיצוב ריבועי וממדים סופר-קומפקטיים (אורך 2.5 מ’, רוחב 1.5 מ’, גובה 1.5 מ’), המקנים תחושה של מוצקות, זריזות ויכולת תמרון יוצאת דופן.

קונספט Ami One הוא פריט עדכני, עם פנים מלאות הבעה המעוטרות בחתימת אור אלגנטית בצורת Y.

Unique2_CL.18.051.007_308X176

תאורת היום והמאותתים מקנים לחרטום נגיעה של תחכום בזכות המבנה הצף שלהם. צביעת הגוף המיוחדת, בגוון ” Clockwork Orange” והלוגו הדו-ממדי במרכזו של משטח שחור-מבריק, מקנים לרכב מבט חודר. קונספט Ami One מאובזר היטב לעיר עם מגינים בכל ארבעת הפינות של המרכב. בהיותם מרכיב עיצובי חשוב, ה-AirBumps הללו כוללים נגיעות של צבע כחול “Out of the Blue”

אינטיליגנטי

הקונספט Ami One מציע תכנון חכם עם חלקים סימטריים, כולל דלתות זהות בצד שמאל וימין עם מנגנוני פתיחה הפוכים (ציר בצד ימין בצד הנהג) וחלקים זהים בחלק הקדמי והאחורי, פגושים תחתונים, כנפיים וספי דלתות.

ניתן גם להחליף בין הפנסים האחוריים (שמאל/ימין), בעוד ארבעת החלקים המהווים את מראות הדלת וידיות הפתיחה, דורשים הוראות הרכבה שונות.

תכונה ייחודית נוספת היא הגג הנפתח. הוא עשוי מקנבס בצבע אפור Anthracite ונפתח ידנית. מכסה המנוע מחליק ומתקפל בתנועה אחת.

ללא רישיון

SansPermis_CL.19.006.013_308X176

קונספט Ami One מציע שימוש נטול מגבלות ופונה ללקוחות עירוניים עם או בלי רשיון נהיגה. הוא זמין לכל מגיל 16 (14 בצרפת), סיטרואן יצר את קונספט Ami One כאלטרנטיבה לתחבורה ציבורית ואמצעי תחבורה אישיים אחרים (דו-גלגליים).

100% חשמלי

new project

קונספט Ami One מציע שימוש נטול מגבלות ופונה ללקוחות עירוניים עם או בלי רשיון נהיגה. הוא זמין לכל מגיל 16 (14 בצרפת), סיטרואן יצר את קונספט Ami One כאלטרנטיבה לתחבורה ציבורית ואמצעי תחבורה אישיים אחרים (דו-גלגליים).

חרישי לחלוטין, קונספט Ami One  הוא בו בזמן הוא בטוח לסביבה בזכות הצליל הייחודי שהוא מייצר. בהתאם לתקנות האירופאיות שפורסמו ב-1 לינואר 2019, כל כלי הרכב החשמליים חייבים לייצר צליל מלאכותי כדי להתריע להולכי רכב על התקרבותם.

דיגיטלי

Digital_CL.19.006.012_308X176

קונספט Ami One הוא עצם מקושר ב-100%, שבו הטלפון הוא חלק מרכזי בממשק האדם-מכונה. הלקוחות נכנסים לקונספט Ami One בעזרת הטלפון החכם שלהם. הדלתות ננעלות ונפתחות בעזרת קוד QR המוטבע בידיות האלומיניום של הדלתות. כאשר מכשיר הטלפון נמצא באיזור המיועד, הדיאלוג בין קונספט Ami One והנהג/ת יכול להתחיל. האפליקציה הנבחרת מוצגת בצורת בועה המוקרנת בשדה הראיה של הנהג/ת בעזרת מערכת תצוגה-עילית. הנהג/ת יכול/ה לגשת למרחב הפרטי שלהם ושפע שירותים דרך הטלפון שלהם/ן. לקונספט Ami One יש שני כפתורים על ההגה, אחד מיועד לפקודות קוליות עוזרת הקולית והשני פותח את תפריט האפליקציות.
מימין ל-Driving Pos נמצא גליל המאכלס את כפתור ההנעה ואת בורר ההילוכים.

שימושיות חדשה

קונספט Ami One הוא אובייקט מחובר המקדם את תחום הניידות על ידי כך שהוא מציע ללקוחות דרכי שימוש חדשות. בעזרת אפליקצית My Citroen, הלקוחות יכולים לבחור בין מספר אפשרויות שיתוף או עשכרה עם פורטל של שימושים רלוונטיים (טעינה, חיפוש חניה וכדומה). בכך הוא עונה על כל צרכי הניידות של הלקוחות עם התאמה לדרכי השימוש השונות (פעם אחת או באופן סדיר). עם האפליקציה, לקוחות יכולים להנות מקונספט Ami One ולהתאים את תקופת השימוש בכל זמן, ללא התחייבות וכולל הכל.

עם יכולת התאמה אישית להתאמה לצרכי הניידות של כל אדם, הצעות שיתוף המכוניות וההשכרה כוללים השכרה לחמש דקות או חמש שעות (דרך Free2Move), חמישה ימים (סיטרואן Rent&Smile), חמישה חודשים (תקופה קצרה) ואופצית ליסינג לחמש שנים (תקופה ארוכה).

פרקטי

Pratique1_CL.18.051.012_308X176

תא הנוסעים מרווח ומאוד פונקציונאלי. מושב הנהג/ת (נע על מסילות) ומושב הנוסע/ת (קבוע) מוצבים בצורה אסימטרית למרחב משופר ותנועה קלה יותר. חללי האחסנה מתוכננים בצורה גאונית, ומנצלים בצורה מקסימאלית כל פינה בתא הנוסעים.

Pratique2_CL.18.051.010_308X176

בצד הנוסע, קונספט ה-Ami One מציע אזור אחסון בגודל המתאים לתיק יד או תרמל קטן. מאחור, פלטפורמה אליה ניתן להגיע בעזרת קיפול מושב הנהג/ת מאפשרת הובלת מזוודה שנוצרה במיוחד עבור קונספט Ami One על ידי Damien Beal.

אביזרים

האביזרים שנוצרו עבור קונספט Ami One חולקים את אותה הבטחה וצבעוניות:
– RUN # – מגן רוח שפותח בשיתוף עם המותג הצרפתי Back To Alaska.
– LISTEN # – רמקול בלוטות’ נייד בעוצמה של 5W.
– DRIVE # – מחזיק מפתחות העשוי מאותו חומר כמו ידית הדלת ומעוצב בצורה זהה.
– PLUG # – כבל טעינה המתאים ל-iOS ואנדרואיד.
– CARE # – מארז סיליקון לסמארטפון שפותח בשיתוף עם מותג Bone.
– CHARGE # – דגם אוריגמי מוקטן, סולארי, שנוצר בשיתוף עם החברה הצרפתית Litogami.
– PLAY # – דגם מתכת לאספנים בקנה מידה 1:43.