October 21, 2014

מנווטים אל עבר העתיד

כחברה שחרטה על דגלה את הזיקה בין טכנלוגייה לנהיגה, טבעי שאנחנו בסיטרואן עדיין מתרגשים כמו ילדים קטנים מכל מוצר טכנולוגי שמבטיח לשפר את חוויית הנהיגה שלנו... והפעם סקירה איכותית של אפליקציות הניווט שאתם חייבים על הסמארטפון שלכם

הבשורה הטכנולוגית המשמעותית של העשור הנוכחי היא עידן הסמארטפונים והאפליקציות. הסמארטפון נמצא בכיס של כמעט כל אחד מאיתנו ומציף אותנו במידע. קצת מוזר שהמכשיר ששינה את הצורה בה אנחנו צורכים מידע לא ממש הוטמע כחלק אינטגרלי בתרבות הנהיגה שלנו – למעט אפליקציות ניווט. הן בהחלט כאן וללא ספק גם תשארנה כאן. אנחנו לא יוצאים לכביש בלי לדעת איזו דרך פקוקה, היכן נמצאת ניידת משטרה ומהי הדרך האופטימלית להגיע ליעד. לאור אותה פופולאריות, החלטנו להציג בפניכם את אפליקציות הניווט שאנחנו, בסיטרואן, הכי אוהבים.

1)      אפליקציית Navier HUD

 אם אתם נוסעים בסיטרואן שלכם בלילה, ואתם משתמשים ב-GPS, בטח תשמחו לדעת שאת כל המפת הדרך שלכם ניתן להקרין על השמשה הקדמית, מול העיניים של הנהג. כן, זה מדהים בדיוק כמו שאתם מתארים את זה עכשיו. גם במהלך שעות היום ניתן ומומלץ להשתמש ב-Navier HUD וזאת על אף שהקרנת הדרך על המסך הקדמי אפשרית רק בשעות הלילה, פשוט כי אין סיכוי שתמצאו אפליקציית ניווט עם ממשק משתמש מרהיב וחכם יותר משלה. האפליקציה זמינה למכשירי אנדרואיד (ב-10.60 ש”ח) ולאייפון (בחינם).

השורה התחתונה – אפליקציית הניווט שלא דומה לשום אחת אחרת ותשנה את הדרך בה אנו נוהגים

2)      אפליקציית Waze

 כן כן, לא הייתם צריכים אותנו בשביל לשמוע על ווייז, שהפכה בשנים האחרונות לבחירה הכי הגיונית ושכיחה לשירות GPS, ובכל זאת – לא יעלה על הדעת שאיפשהו בעולם תהיה רשימת אפליקציות ניווט בלי ווייז. האפליקציה מתבססת על חוכמת ההמונים: המשתמשים מוסרים לווייז מידע על עומסי תנועה/ פקקי תנועה, שוטרים ומכמונות מהירות. כל הטוב הזה ארוז בעיצוב ידידותי ובחווית משתמש  נעימה. להורדה בחינם באייפון ובאנדרואיד

השורה התחתונה: חוכמת ההמונים לא טועה, אפליקציית הניווט בפופולרית ביותר

3)      אפליקציית iGo:

 לפני הכל, בואו נתחיל בגאווה ציונית: ממש כמו ווייז, גם איי- גו היא גם אפליקציית ניווט מצליחה פרי פיתוח ישראלי. איי- גו מציגה שירותGPS  בעל ממשק משתמש ידידותי הכולל מפות שונות המכילות אפילו את השילוט המופיע בכביש. האפליקציה כוללת מידע על עומסי תנועה ומצלמות מהירות. בנוסף, האפליקציה מסמנת לנו מבנים, מסעדות, חניונים, תחנות דלק ואפילו כספומטים. החסרון הגדול של האפליקציה היא עלותה: 250-260 ש”ח, אך מדי פעם מציעה איי- גו גרסה חינמית (ללא דיווח על עומסי תנועה). זמינה לאייפון ולאנדרואיד.

השורה התחתונה – אפליקצייה מעולה לאלו שמחפשים שירותי פרימיום ומוכנים לשלם עליהם

4)      אפליקציית Google Maps:

 גם לגוגל יש שירות ניווט, וכמו כל דבר שגוגל עושה – גם הוא מלאכת מחשבת המלחימה נוחות, פשטות ויעילות. אם אתם מעוניינים לדעת מה מצב התנועה בכבישים ללא הפרעות, ללא פרסומות ובחינם – אין אפליקציה שיותר מתאימה לכם. זמינה וחינמית לאייפון ולאנדרואיד.

השורה התחתונה – כשהחברה הכי גדולה ופורצת דרך בעולם משיקה שירות GPS, תהיו בטוחים שהוא מעולה

5)      אפליקציית SkyView:

 לסיום, בואו נעשה הפסקה קצרה מאפליקציות שמספרות לנו איזה כביש עמוס ואיפה ישנה מכמונת מהירות. אנחנו מזמינים אתכם להרים את ראשכם אל-על ולהביט על משהו שהוא קצת גדול יותר מהכביש והרכב, כי יש עוד דברים שאפשר לעשות עם שירותי GPS  – לגלות את החלל, למשל. תכירו את סקיי וויו – אפליקציה לצפייה בכוכבים, שעובדת על פי ה-GPS בסמארטפון שלם. שירותי המיקום של המכשיר שלכם יעזרו לכם לכוון את הסמארטפון שלכם עד שתוכלו להביט בכל הכוכבים של מערכת השמש, הלוויינים והחלליות השונים, ולקבל על כולם מידע מתוך ויקיפדיה.

זמינה לאייפון בלבד. להורדה בגרסה החינמית, ובגרסה המלאה, שעולה לכם בסך הכל 2$.

השורה התחתונה – סקיי וויו באמת יכולה לספק לכם גישה קלילה ונוחה ליופי שהוא “לא מהעולם הזה”…