סיטרואן C5 איירקרוס היברידי החדש

מכונית הקונספט C5 איירקרוס היבריד היא קדימון לגרסה היברידית נטענת רשת של רכב הפנאי החדש, C5 איירקרוס, שתושק ב-2020.
זו הסיטרואן ההיברידית-נטענת-רשת הראשונה, והמכונית הראשונה במתקפת "כלי רכב בעלי פליטה נמוכה" של המותג. סיטרואן מתכננן להשיק בכל שנה מ-2020 ואילך רכב בעל פליטה נמוכה.
מכונית הקונספט C5 איירקרוס היבריד היא מכונית וורסטילית ללקוחות המחפשים פתרון של "שניים במחיר אחד" המשלב את יתרונות הנסיעה ברכב חשמלי (אם אפס פליטת מזהמים) להתניידות היום יומית, ויתרונות מנוע הבעירה הפנימית בנסיעות ארוכות יותר.
טכנולוגית ה-PHEV (ר"ת באנגלית של רכב פלאג-אין חשמלי) המתקדמת של הסיטרואן קונספט C5 איירקרוס היבריד מוסיף מימד חדש ל"תוכנית הנוחות המתקדמת" של סיטרואן" ההנאה מהיכולת לנהוג במצב ZEV (חשמלי, עם אפס פליטת מזהמים) החרישי, יחד עם טווח הנסיעה הגדול בזכות השילוב בין מנוע חשמלי ומנוע בעירה פנימית, ששניהם משודכים לתיבה אוטומטית עם שמונה הילוכים.

ניידות נינוחה, יעילה וארוכת טווח

Mobilite_18.045.001_1004X426

C5 איירקרוס היברידי מאפשר לך לנהוג במצב חשמלי לחלוטין. תא הנוסעים מבודד ומסנן רעשים חיצוניים ועוטף את הנוסעים בבועה של רגיעה.

C5 איירקרוס מספק פיתרון לכל סוגי השימוש. שילוב ההנעות שלו מאפשר תנועה במצב חשמלי, ZEV לטווח של עד 50 ק”מ מבלי לפלוט CO2, טווח נסיעה חשמלי מספק לרוב הנסיעות היומיומיות, ובמהירות של עד 134 קמ”ש. תיהנו מהטוב שבכל העולמות: טווח אידיאלי לנסיעות היומיות, ומנוע בערה פנימית שמאפשר נסיעות ארוכות יותר.

בקונספט C5 איירקרוס היברידי מותקן מנוע PureTech 180 (העומד בתקן יורו 6.3) ומנוע חשמלי בהספק 80 קילוואט (כ-105 כ”ס) המשודכים לתיבה אוטומטית מדגם EAT8. תיבת ההילוכים EAT8 זוכה לשני שדרוגים, עם החלפות הילוכים משופרות ומצב “בלימה” המסייע להאט את הרכב מבלי לגעת בדוושת הבלם.

שימוש קל

IHM_18.045.004_1004X426

הרכב מנהל את המנוע החשמלי ומנוע הבעירה הפנימית בצורה אוטומטית, אך עדיין ניתן יכול לבחור בין שלושה מצבי נהיגה: חשמלי(ZEV), היברידי או ספורט, באמצעות בורר הנמצא בהישג יד על הקונסולה המרכזית.

לוח המחוונים בקונספט C5 איירקרוס היברידי קל לשימוש, עם סידור יעודי של המחוונים הדיגיטליים (מד כח, מדי חשמל ודלק, זמן הטענה נותר, טווח, אנרגיה שמוחזרה ועוד). מסך המגע בגודל “8 מציע מספר מסכים ייעודיים למערכת ההנעה ההיברידית (תרשים זרימת אנרגיה, נתוני צריכה, הדרכת נהיגה חסכונית וכו’). מערכת הניווט של סיטרואן – Citroën Connect Nav 3D – כוללת מספר תכונות ספציפיות לרכב זה כגון אזורי טעינה חשמליים.

אפליקצית MyCitroen מאפשרת לתזמן את הטעינה, להתחיל או להפסיק אותה ולראות את מצב הטעינה של הסוללה.

זמן הטעינה עבר אופטימיזציה – משקע סטנדרטי הרכב יטען במהלך הלילה ולחלופין ניתן לטעון משקע 32A (אותו אפשר לרכוש או לשכור) תוך שעתיים. הטעינה פשוטה לביצוע עם הדלת הארגונומית וכבלי הטעינה.

רכב פליטה נמוכה (LEV) עם טווח מוגדל

Annonciateur_18.045-003_1004X426

סיטרואן שואפת להפוך לשחקן משמעותי במהפכת האנרגיה על ידי הרחבת מבחר רכבי ה-LEV שהוא מציע.

כיום, המותג כבר מציע מבחר של כלי רכב חשמליים המציעים פתרון לצרכים של מגוון רחב של לקוחות – E ברלינגו, C-זירו ו-E-מהארי.

עם קונספט C5 איירקרוס ההיברידי, סיטרואן מרחיבה את היצע הדגמים שלה, שבו רכבי פלאג-אין המשלבים מנוע בעירה פנימית עם טווח נסיעה חשמלי מספק ליום יום יוצעו לצד מכוניות חשמליות לחלוטין החל משנת 2020. גרסת הפלאג-אין העתידית של ה-C5 איירקרוס החדש, שתושק ב-2020, תהיה רכב הפלאג אין הראשון של סיטרואן.

סיטרואן מסמנת  את הצעד הראשון בתהליך שמטרתו לחשמל כ-80% מהיצע הדגמים עד 2023, ו-100% מהיצע הדגמים עד 2025. מה-C5 אייקרוס ואילך, כל דגמי המותג יהיו זמינים גם בגרסה מחושמלת.