הפילוסופיה

סיטרואן C3 החדש מגיע כמשב רוח מרענן לעולם הרכב בכלל ולקבוצת הסופרמיני בפרט. סיטרואן C3 מהדור השלישי הוא רכב מעוצב, צעיר ורענן למראה. צורתו החיצונית המעוגלת, יחד עם נגיעות עיצוב מקוריות גורמות לו להראות כאח השובב של הקקטוס המצליח. המטרה היא לבדל אותו באופן חדשני ומובחן מאוד משאר מתחריו בקבוצת הסופרמיני ולהיות ראש חץ של ממש ביכולתו לחבר בין עיצוב שובב, לתא נוסעים מרווח ומפנק ולנוחות נסיעה תלת ממדית ייחודית לסיטרואן.

1800x800_4

עוצמה

בחזיתו מותקן מנוע בנזין חדשני אשר זכה שלוש פעמים בתואר מנוע השנה בעולם. נפחו 1.2 ליטר בלבד, אבל לו מגדש טורבו והתפוקה עומדת על 110 כ”ס ו-20.9 קג”מ, ומשקלו 1,050 ק”ג בלבד, מה שהופך אותו לזריז וחסכוני במיוחד בכל כביש. תיבת ההילוכים היא אוטומטית עם 6 הילוכים. ה-c3 החדש הוא רכב אורבני מושלם, בעל כושר תמרון גבוה, זריזות מרשימה ויכולת לבצע פניית פרסה בתנאים צפופים במיוחד.

 

920x520_6

נוחות

סיטרואן C3 החדש שם דגש על נוחות הנסיעה עם מתלים שמכוילים לספוג מהמורות ביעילות לצד מושב כורסה חדשניים ומפנקים שמחבקים את גוף הנוסעים ומעניקים תחושה מידית של פינוק. עיצובו של תא הנוסעים של סיטרואן C3 החדש ממשיך את הקו המקורי והרענן של המראה החיצוני בצבעוניות והאווריריות. הדשבורד מפוסל בצורה מעגלית, נושא בתוכו מסך מגע בגודל 7 אינץ’ עבור המולטימדיה ובעצם מרבית מערכות הרכב כדי לצמצם את מספר המתגים שעל הדשבורד, הקבינה מאכלסת חמישה נוסעים בנוחות למרות הממדים החיצוניים הקטנים ומסביבם שלל מקומות אחסון חכמים ושימושיים. בדור השלישי סיטרואן מחזירים את המושבים הרכים שאפיינו את המכוניות הצרפתיות המפנקות במטרה להנעים כל רגע של שהיה ברכב. המושב האחורי מקבל תשומת לב מיוחדת בתכנון, עם רצפה שטוחה לחלוטין, בסיס גלגלים גדול וגג גבוה יחסית, מתקבל מרחב מחיה מצוין לשלושה נוסעים ונפח הטענה של 300 ליטר בתא המטען, מה שהופך את ה-C3 לאלטרנטיבה אמתית עבור המשפחה הקטנה.

920x520_3_GIF

טכנולוגיה

לראשונה, C3 מציע מצלמת תיעוד נסיעה מקורית, אשר תצלם ותקליט את הנראה בחזית לצורכי בטיחות, אך גם לצורך אפשרות שיתוף צילום הנסיעה החווייתית ברשתות החברתיות בעזרת החיבור הקבוע לרשת האינטרנט. זאת באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה במיוחד עבורו (®ConnectedCAM Citroën). סיטרואן C3 מציע רף חדשני של בטיחות בקבוצה. הוא מצוידת ב-6 כריות אוויר, במערכת להתרעה לנהג בפני סטייה מנתיב הנסיעה, בבקרה המתריעה בפני הימצאות עצמים (כלי רכב) בשטחים המתים של שדה הראיה, בחיישנים ללחץ האוויר בצמיגים ובכל הבקרות האלקטרוניות לבטיחות.

920x520_7