October 21, 2014

סיטרואן אפליקציות מומלצות

מה קורה כאשר הטכנולוגיה של סיטרואן פוגשת את הסמארטפון שנמצא לנו בכיס? סקירת אפליקציות שישפרו את חוויית הנהיגה בסיטרואן שלכם, העתיד כבר לא ייראה אותו הדבר...

חווית נהיגה מעולם אחר

שנה אחר שנה סיטרואן מביאה לנהגים שלה את מיטב החידושים הטכנולוגיים המתקדמים לשיפור חוויית הנהיגה שלו, כיאה לחברה שחרטה על דגלה קידמה טכנולוגית על ארבעה גלגלים. אבל הנהג המודרני המתוחכם נעזר כיום בכל העומד לרשותו על מנת לקחת את חווית הנהיגה והשימוש ברכב שלב אחד קדימה. כאן נכנס לתמונה הסמארטפון, שללא ספק שינה הרגלי צריכה בתחומים שונים ברחבי העולם הדיגיטלי. בחנויות הדיגיטליות נוכל למצוא עשרות אפליקציות המתיימרות לשפר את חווית הנהיגה, אספנו עבורכם שבע אפליקציות שעושות חיבור מבריק בין העולם הדיגיטלי והפיזי, כאלו שממש כדאי לכם להכיר, ויפה תדלוק אחד קודם…

1)      אפליקציית Dash:

 את אפליקציית Dash הבאנו היישר מהעתיד אחרי שביקרנו בו עם מכונת הזמן שלנו. אם עד עכשיו אפליקציות לרכב הסתמכו על נתונים מהרשת הסלולארית, העתיד שייך להתקן OBD – התקן אוניברסלי שמתחבר לרוב המכוניות היום בקלות. Dash מתחברת להתקן OBD באמצעות בלוטות’, ויודעת לנטר את כל מה שקורה בתוך הרכב שלנו. היא  לומדת להכיר אותנו ואת סגנון הנהיגה שלנו, מציעה לנו טיפים לנהיגה טובה יותר, מספרת לנו על תקלות במנוע ועלות מוערכת של התיקון שלהן, מדווחת לנו עד לאן נוכל להגיע עם הדלק שנשאר לנו ועוד המון שירותים סופר שימושיים לנהג. כרגע האפליקציה זמינה לאנדרואיד בלבד, ותהיה זמינה לאייפון בזמן הקרוב. הורדת האפליקציה היא בחינם, אך מכשיר ה-OBD שנחוץ לפעולתה עולה בין כמה עשרות לכמה מאות שקלים.

השורה התחתונה – נהגי סיטרואן, כדאי לכם! בזכות ממשק משתמש מצוין והערך המוסף שהיא מביאה לחוויית הנהיגה

2)      אפליקציית Navier HUD

 אם אתם נוסעים בסיטרואן שלכם בלילה, ואתם משתמשים ב-GPS, בטח תשמחו לדעת שאת כל המפת הדרך שלכם ניתן להקרין על השמשה הקדמית, מול העיניים של הנהג. כן, זה מדהים בדיוק כמו שאתם מתארים את זה עכשיו. גם במהלך שעות היום ניתן ומומלץ להשתמש ב-Navier HUD וזאת על אף שהקרנת הדרך על המסך הקדמי אפשרית רק בשעות הלילה, פשוט כי אין סיכוי שתמצאו אפליקציית ניווט עם ממשק משתמש מרהיב וחכם יותר משלה. האפליקציה זמינה למכשירי אנדרואיד (ב-10.60 ש”ח) ולאייפון (בחינם).

השורה התחתונה – אפליקציה שנראית שעונה על טכנולוגיה עתידנית ותשנה את הדרך בה אתם משתמשים ב-GPS

3)      אפליקציית FullTank:

 לאייפון ולאנדרואיד:

בעולם בו מחירי הדלק משתנים מדי יום, טוב שיש אפליקציה שמוצאת את תחנת הדלק הזולה ביותר בקרבתך. קצת קשה להבין איך הסתדרנו בלעדיה עד עכשיו, וזאת כנראה המחמאה הכי גדולה שאפשר לתת לאפליקציה. האפליקציה זמינה בחינם.

השורה התחתונה – אפליקציה צנועה שיכולה לחסוך לכם עשרות שקלים בחודש 

4)      אפליקציית עולם הרכב:

 הנה אפליקציה שאמנם לא תשנה לכם את החיים, אבל בעולמנו הסוגד למהירות, אפליקציה שמרכזת עבורנו מידע חשוב וחוסכת לנו עוד שנייה או קליק – מיד הופכת לחיונית. אם אתם מעוניינים בנגישות מהירה למידע כמו לחצי אויר מומלצים, חברות ביטוח, מוסכים, ידע כללי ועוד – הורידו אותה בחינם לאייפון או לאנדרואיד שלכם.

השורה התחתונה – שירות היא מילת המפתח, כל מה שאתם צריכים לרכב בנגיעת מסך קלה

5)      אפליקציית iOnRoad

 האפליקציה עוקבת אחר מהירות הנסיעה שלנו ואחר הכביש בו אנחנו נוסעים. היא מזהה קירבה מסוכנת למכונית שלפנינו וסטיות מנתיב התנועה. במידה והיא אכן מזהה סכנה – היא מתריעה עליה באמצעות צבעים חזקים וצליל התראה.

לא כל יום מישהו מציע לנו מוצר שמתיימר להציל לנו את החיים בחינם (אנדרואיד) או בחמישה דולרים (אייפון).

השורה התחתונה – בטיחות מעל לכל. החיים שלכם, והאפליקציה הזאת, שווים הרבה יותר

6)      אפליקציית Sober App

 לא בטוחים אם שתיתם יותר מדי? גם לזה הסמארטפון שלכם מציג פתרון. תכירו את Sober App האפליקציה שיכולה לחסוך לכם קנס כואב או – חס וחלילה – סיום טרגי לערב שהתחיל טוב. לאחר ההורדה תתבקשו לגלות לאפליקציה את המין, הגיל והמשקל שלכם. האפליקציה תזהה באיזו מדינה אתם נמצאים ותיידע אתכם על חוקי האלכוהול במדינה.

לאחר שתשתו תתבקשו לעדכן את האפליקציה במה שתיתם ובכמות ששתיתם, היא כבר תעדכן אתכם אם מותר לכם לנהוג או לא. במידה והנהג אינו כשיר לנהיגה – האפליקציה תספר לו מתי השפעת האלכוהול בדם תתפוגג והוא יוכל לחזור ולנהוג.

בנוסף, האפליקציה עושה עוד שני דברים ממש נחמדים: אם לא שתיתם – היא תכוון אתכם לפאב הקרוב אליכם, ואם שתיתם יותר מדי – היא תמצא לכם מונית. אם יש לכם אנדרואיד – אתם מוזמנים להוריד אותה בחינם.

השורה התחתונה – האפליקציה שדואגת שלא תשתו ותנהגו

7)      אפליקציית Magic Gate

 תמיד נחמד להיפטר מעוד שלט או עוד מפתח. גם אם הם של השער החשמלי. אפליקציית MagicGate מגדירה היכן ממוקם השער שאנחנו מעוניינים לפתוח באמצעות שירותי המיקום של הסמארטפון שלנו. לאחר מכן נגדיר את מספר הטלפון שיש לצלצל על מנת לפתוח את השער החשמלי, וזהו – צאו (או כנסו) לשלום. זמינה בחינם לאנדרואיד.

השורה התחתונה – שערים מנחשים אותי ונפתחים לי מעצמם…

 8)      אפליקציית TireCheck

 על אף שכשהתחלנו ללמוד נהיגה ובתאוריה לימדו אותנו לבדוק לפני כל נסיעה את לחץ האויר בגלגלים, ועל אף שזה חשוב, חייבים להודות שמעטים מאוד מאיתנו אכן עושים זאת. נסיעה בגלגלים ללא לחץ אויר מתאים עלולה לגרום במקרה הטוב לבזבוז של דלק ובמקרה הרע נזק לצמיג – דבר שעלול להוביל לאסון.

גם אם נגיד לכם שאתם צריכים לבדוק את הצמיגים שלכם מדי יום, מחר בבוקר אתם כבר תשכחו מזה. ככה זה עם הרגלים רעים. לכן, תשמחו לדעת שיש אפליקציה ייעודית שכל מה שמעניין אותה בעולם הזה הם לחצי האויר בצמיגים שלכם.

לבעלי אייפון, תמורת 10.90 ש”ח.

השורה התחתונה – יש לנו מספיק דברים נוספים לדאוג לגביהם, ונגלגל את האחריות לאייפון, הוא הרי מת על זה.

9)      אפליקציית CityPark

 אפליקציית החניה החמודה הזאת מספקת לכם כל מה שאתם צריכים לדעת כשאתם מחפשים חנייה: מיקומם של החניונים הקרובים, חניות פנוית ברחוב, מיקומם של חניונים קרובים, מחירי חנייה ואפילו קופונים לחניה בהוזלה. הורדה בחינם ללא הבדל דת, גזע, מין, אייפון או אנדוראיד

השורה התחתונה – בגדר המלצה חמה מאוד לכולם, בגדר חובה לתל אביביים.

 10)  אפליקציית OTO

 תכירו את כיפת הברזל של מכמונות המהירות: אפליקציית OTO – המשמשת כגלאי רדאר יעיל במיוחד. חינמית, דואגת שתימנעו מדו”חות תנועה והכי חשוב – הופכת אתכם לנהגים זהירים יותר.

לבעלי אנדרואיד בלבד.

השורה התחתונה – אל תשכחו לנהוג בזהירות!