הפילוסופיה

סיטרואן קקטוס הוא חוד החנית של סיטרואן בכל הקשור לעיצוב, התאמה אישית וסגנון, כשעל בסיס היצירתיות, תוכננו דגמים נוספים שכבר כאן, ואחרים שיוסיפו להגיע בעתיד הקרוב. הקקטוס, כמו דגמים היסטוריים רבים של סיטרואן לפניו, הינו קרוסאובר ייחודי ובולט בנוף המוטורי של ישראל בפרט והעולם בכלל והוא מסמל יותר מכל את האומץ והיכולת ללכת נגד הזרם תוך הפגנת חשיבה יוצאת דופן מחוץ לקופסה.

הופעתו החיצונית מפוסלת ושמחה, הוא מציע מגוון רחב מאוד של צבעים חיצוניים ותא הנוסעים שלו עשיר בפריטי עיצוב ייחודיים כמו תא הכפפות דמוי המזוודה, ידיות הדלתות, מיקומה של כרית האוויר לנוסע בתקרת הרכב, מרקם חומרי הדיפון וכמובן מושבי הכורסה המפורסמים שלו שמעניקים ממד אחר של נוחות.

digital_citroen_558384_cactus_site_full2

עוצמה

סיטרואן קקטוס מצויד באחד המנועים המובילים בעולם הרכב. מנוע ה-1.2 PureTech בנזין טורבו שלו זכה שלוש שנים ברציפות בתואר מנוע השנה בעולם בקבוצת הנפח שבין 1.0 ל-1.4 ליטר, כשהוא מקדים מנועים מקבילים של כל שאר יצרניות הרכב הגדולות. בקקטוס, מנוע זה מפיק לא פחות מ-110 כ”ס ו-20.9 קג”מ שהופך אותו לזריז וגמיש, בעיר, באוטוסטרדה ובכביש ההררי. מנוע זה מגיע עם אפשרות בחירה בתיבת הילוכים ידנית או אוטומטית חדשה וחדשנית אשר הופכת את הנסיעה לנעימה וחלקה במיוחד. בנוסף, הקקטוס מציע גם אפשרות לבחירה במנוע דיזל חסכוני וגמיש במיוחד בנפח של 1.6 ליטר BlueHDI המפיק 100 כ”ס ומומנט גבוה מאוד של 25.9 קג”מ והוא מיועד עבור מי שנוהג לגמוע קילומטרים רבים של נהיגה ומעוניין להשיג צריכת דלק נמוכה ביותר.

digital_citroen_558384_cactus_site_full3

נוחות

סיטרואן קקטוס הוא לא רק רכב בעל עיצוב מובחן ומנועים חזקים וחסכוניים – זהו רכב בעל נוחות נסיעה גבוהה במיוחד. תנוחת הישיבה של הנוסעים גבוהה מעט ממכוניות “רגילות” אחרות ומיד ברגע ההתמקמות על המושבים, מבינים שמדובר כאן בחיה אחרת לגמרי. מושבי הכורסא שלו חובקים ותומכים ומאפשרים לכל אחד מיושבי הרכב לבלות בו בנעימים גם בנסיעות ממושכות. גם מושבו האחורי נדיב במרחב המחיה שהוא מציע לשלושה נוסעים, בעוד תא המטען מציע נפח מכובד מאוד של  348 ליטרים ביחס לממדיו הצנועים של הרכב, הודות לתכנון חכם של תא הנוסעים

מושבי מכונית סיטרואן קקטוס

טכנולוגיה

סיטרואן קקטוס האוטומטי נבחר להיות הרכב הראשון בדגמי סיטרואן ופיג’ו המשווקים בישראל שקיבל את המערכת החדשנית סיטרואן Touch. מערכת זו, שתוכננה בשיתוף עם חברת ‘פוינטר’, מציעה, בעזרת חיבור קבוע לרשת האינטרנט, מגוון רחב מאוד של יישומים שמשדרגים בצורה חסרת תקדים את השימושיות ללקוח – ניווט מלא של וייז, רדיו אינטרנטי, לחצן חירום, אפליקציות חניה, קישוריות מלאה למוקד לתיאום ביקורים במרכזי השירות, פונקציית מניעת שכחת ילדים ברכב ועוד. בנוסף לכך, סיטרואן קקטוס יקבל גם את מערכת הבטיחות של מובילאיי להתרעה בפני סטייה מנתיב הנסיעה, התקרבות מסוכנת לרכב מלפנים, זיהוי תמרורים והולכי רגל החוצים את הכביש.

digital_citroen_558384_cactus_site_full5