הפילוסופיה

מאז הושק הברלינגו בדורו הראשון בשנת  1998, ומ-2008 בדור השני, הוא נהנה ממוניטין אמינות יוצאת דופן ומפופולאריות עצומה בקרב בתי עסק ואנשי מקצוע. אלו נהנו מהשימושיות והרבגוניות בזכות היכולת להוביל משאות בנפח גדול ומשקלים מכובדים, לצד יכולת להסיע נוסעים רבים בנינוחות ונעימות או במילים אחרות, עובד מצטיין בימי חול ואיש משפחה למופת בסופי השבוע. לכן, לא מפתיע לגלות שהברלינגו הפך לשם נרדף של עולם הטנדרונים. רכב זה מבוסס על שלדה של מכונית פרטית ולכן מציע לנוסעיו נוחות נסיעה נעימה ומפנקת, ברף הגבוה ביותר בעולם של רכבי העבודה. שלל גרסאותיו של הברלינגו מאפשרות לו להיות נגיש ומתאים לקהלים רבים, בשלל מקצועות והצרכים ואף למשפחות הזקוקות לחלל גדול, לאפשרויות הושבה אפילו של 7 מושבים וליכולת נשיאת מטען גדול וכבד.

Berlingo

עוצמה

סיטרואן ברלינגו משווק בישראל עם שתי יחידות ההנעה לבחירה: שני מנועי דיזל טורבו בנפחים של 1.6 ליטר בהספקים החל מ-75 כ”ס ו-23.8 קג”מ ועד כדי 100 כ”ס ו-25.9 קג”מ. מנועים אלה משודכים אל תיבה ידנית עם 6 הילוכים ולתיבה אוטומטית רובוטית בעלת 6 הילוכים. מנועים אלה מאופיינים בכוח זמין ושימושי וכן מציעים צריכת דלק מצוינת ופליטה נמוכה מאוד של מזהמים.

citroen_berlingo-multispace9

נוחות

סיטרואן ברלינגו הוכיח כי מכונית מסחרית לא חייבת להרגיש כזו והוא בהחלט דואג להנעים את זמן השהיה ברכב לכל אחד מנוסעיו, בין אם בגרסאות ה-5 או ה-7 מושבים. מתליו מצד אחד רכים כדי לספוג שיבושים בצורה יעילה ונעימה ומצד שני, קשיחים מספיק כדי לתמוך בכושר נשיאת המשקל מהגבוהים בקטגוריית הטנדרונים. מושבי הברלינגו נוחים מאוד ומפנקים וגם אחרי נהיגה ממושכת, הנוסעים נשארים רעננים. בנוסף לכך, תא הנוסעים שלו תוכנן להציע שימושיות מרבית עבור נוסעיו עם מגוון רחב מאוד של תאי אחסון, שטח הטענה עצום מאחור וכן דלתות צד שגם מאפשרות לנוסעים להיכנס אל תא הנוסעים בקלות או להכנסה והוצאה נוחה של מטען.

Berlingo Multispace

טכנולוגיה

למרות הייעוד המסחרי, סיטרואן ברלינגו הוא רכב מתקדם מאוד בכל היבט. מנועי הדיזל החדשים שלו חזקים וגמישים מאוד, נעזרים בהזרקת מסילה משותפת להעצמת כוח המנוע וכן במערכת אוריאה להפחתת פליטת המזהמים והחלקיקים לסביבה. גם מבחינת הבטיחות, הברלינגו שומר על רף גבוה עם שלל מערכות אלקטרוניות לשמירת האחיזה והיציבות, עם 6 כריות אוויר להגנה על נוסעיו וציון בטיחות של 5 כוכבים במבחני הריסוק באירופה.

berlingo1